Alman başkandan hayranlarına döner

Türklerin geleneksel döneri Alman siyasetçilerin gündeminden düşmek bilmiyor. Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier’in geçtiğimiz aylarda Türkiye ziyaretinde yanında 60 kilogram döner getirmesinin ardından bir döner atağı da Bavyera Başbakanı Markus Söder’den geldi.

Sosyal medya hesabını çok etkili kullanan Bavyera Başbakanı Söder, #söderisst etiketiyle sosyal medyada düzenli olarak yediği yemekleri paylaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabında 500 bin takipçiye ulaşan Söder beş takipçisini döner yemeğe davet etti ve takipçilerine üzerinde “Söder Kebap” yazan T-shirt hediye edeceğini belirtti.

CSU’lu politikacı yayınladığı kısa videoda, “Şimdi 500.000 takipçiye ulaştım, bu büyük bir olay” dedi.

Sosyal medya hesabından beş yüz bin kişiye ulaştığı için beş takipçisini ve her birinin bir arkadaşını döner yemeğe davet eden Söder; “Eğer isterseniz her şey dahil en iyi döneri birlikte yiyebiliriz” davetinde bulundu. Ayrıca Söder, kendisi ile yemeğe gidecek olan takipçilerine üzerinde “Söder Kebab” yazılı bir t-shirt hediye edeceğini belirtti.

Markus Söder, sosyal medyada Almanya’daki diğer birçok eyalet politikacısına kıyasla olağanüstü derecede başarılı. Söder, düzenli olarak çoğunlukla doyurucu ve et ağırlıklı yemeklerini #söderisst etiketiyle paylaşıyor.

Deniz Gezginci – Münih

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir